Sukces Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot na miarę Doliny Rospudy
2014-06-17 22:53:45

1 lutego br. zapadła przełomowa decyzja w sprawie realizacji drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa mazowieckiego/świętokrzyskiego – Skarżysko-Kamienna. Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do argumentów Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot w sprawie realizacji drogi, co skutkuje uchyleniem wyroku WSA z dnia 30 maja 2012 r. podtrzymującego decyzję środowiskową oraz zgodę na budowę tej drogi. Decyzja środowiskowa i zgoda na realizację inwestycji dopuszczały budowę węzła drogowego „Skarżysko-Północ” w miejscu o kluczowych walorach przyrodniczych, m.in. stanowisk zagrożonego wyginięciem motyla z gatunku przeplatka aurinia oraz innych rzadkich motyli tj. czerwończyk nieparek, modraszek telejus oraz modraszek alkon. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot pod adresem: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,918.

więcej… Piszą i mówią o nas
2014-04-22 21:22:13

Zapraszamy do lektury artykułu na temat naszego projektu, który został zamieszony w portalu NATMED na stronie www.natmed.pl. W wywiadzie znajdą Państwo odpowiedź na ważne pytanie- w jaki sposób każdy człowiek może przyczynić do ochrony motyli. http://www.natmed.pl/inicjatywy/trwale-zachowanie-zagrozonych-siedlisk-i-motyli-w-sieci-natura-2000-w-poludniowo-zachodniej-polsce/.

więcej… Trwałe zachowanie zagrożonych siedlisk łąkowych i ich motyli w sieci Natura 2000 w południowo-zachodniej Polsce
2014-04-22 21:10:38

Zachęcamy do lektury publikacji naukowej wydanej w ramach realizacji projektu. Znajdą w niej Państwo charakterystykę motyli, którym poświęcony jest projekt oraz szereg cennych informacji dotyczących siedlisk motyli i ich ochrony. Obok tekstów autorstwa entomologów i botaników z Uniwersytetu Wrocławskiego, znajdą Państwo w naszej publikacji piękne zdjęcia przedstawiające bogactwo przyrodnicze polskich łąk (Publikacje).

więcej… Motylaty nr 12
2014-04-14 13:49:51

Zapraszamy do lektury dwunastego numeru Motylatów, w którym piszemy o zmianach w programach rolnośrodowiskowych, jaki może przynieść nowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a także przedstawimy zagrożenia dla motyli, jakie niesie ze sobą m.in. przemysłowe rolnictwo.

więcej…